autosklosl@autosklosl.cz 777 336 921

Montáže

Výměna čelních a zadních autoskel je rozdělena na dva typy:

1) uchycení skla do gumového těsnění - výhodou tohoto způsobu jsou nižší pořizovací náklady těsnění, rychlejší montáž, možnost okamžité provozuschopnosti vozidla po montáži - nevýhodou je častý výskyt zatékání, které je způsobeno stárnutím pryžového těsnění.

Montáž do gumového těsnění lze provádět na počkání (doba trvání montáže se pohybuje okolo 45 minut). Finanční částka je od 300,- Kč včetně DPH.

2) vlepení skla do karoserie - tento způsob uchycení zvyšuje pevnost karoserie (tím zvyšuje pasivní bezpečnost) a po celou dobu životnosti vozidla zamezuje zatékání vody - nevýhodou je delší čas potřebný na montáž a vyšší vynaložené prostředky na opravu

Montáž vlepených skel se pohybuje okolo 6-ti hodin (vozidlo, které je dopoledne přistaveno na výměnu autoskla je možné odpoledne vyzvednout opravené). Finančně se pohybuje od 1500,- Kč včetně DPH a materiálu potřebného k vlepení autoskla do karoserie.

 

 

Fotogalerie - montáže skla
OPRAVY PRASKLIN

Při drobném poškození skla, které vzniklo úderem kamínku, vznikne tzv.hvězdička.

Tyto hvězdičky, pokud nejsou ve výzoru řidiče a prasklinka nevede do okraje skla, lze speciální technologií zacelit. Nejprve se poškozené místo speciálním způsobem vyčistí a pak nastaví injektážní válec, jehož pomocí necháme zavzlínat do trhlin opravářskou pryskyřicí.Ta se pak pomocí UV lampy vytvrdí a opravené místo přeleští. V ideálním případě poškození opticky zmizí a sklu jsou navráceny jeho původní vlastnosti: pevnost, odolnost proti roztříštění, tepelná stálost. 

Při větším poškození skla je z bezpečnostních důvodů nutná jeho výměna!

Copyright © 2020 - Autosklosl.cz